Tizenhárom hónap óta először februárban csökkent a francia magánszektor teljesítménye, miután a feldolgozóipar erősödése nem tudta ellensúlyozni a szolgáltatások területén mért visszaesést. 
A francia szolgáltatószektor és feldolgozóipar gazdasági teljesítményét együttesen mérő kompozit beszerzésimenedzser-index (BMI) előzetes értéke 49,8 pontra süllyedt a januári 50,2 pontról - közölte a Markit Economics piackutató intézet hétfőn. 

A szolgáltatóipari BMI értéke 49,8 pontra esett a januári 50,3 pontról, míg a feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index értéke 50,3 pontra nőtt az előző havi 50,0 pontról. 

Elemzők 50,3 pontra várták a szolgáltatóipari BMI-t, a feldolgozóiparit viszont 49,9 pontra. 

A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági ágazat teljesítményének a növekedését, 50 pont alatti értéke pedig a csökkenését jelzi. Az előzőnél magasabb 50 pont feletti érték a növekedés ütemének a gyorsulására utal. 

Ha nagyon kis mértékben is, de mindkét szektorban csökkent a kibocsátás. A francia vállalatok új megrendeléseinek állománya hat hónapja először csökkent, ezen belül a feldolgozóipari cégek exportmegrendelései azonban már a második egymást követő hónapban zsugorodtak. Ugyanakkor a szolgáltató szektorban a várakozásokat mutató alindex értéke hathavi csúcsra, 63,0 pontra nőtt. A foglalkoztatottság enyhén emelkedett februárban, már a második egymást követő hónapban a szolgáltató- és feldolgozóiparban is. 

Az euróövezet második legnagyobb gazdasága, Franciaország stagnálás közeli állapotban maradt. A kereslet gyengesége az erős versenynyomással párosulva arra ösztönzi a vállalatokat, hogy az utóbbi egy évet tekintve a legnagyobb mértékben csökkentsék áraikat. A szolgáltatóipari vállalkozások hangulata mindazonáltal javult, és bizakodóan ítélik meg jövőbeni kilátásaikat - mutatott rá Jack Kennedy, a Markit vezető közgazdásza az adatokat kommentálva.

Forrás: MTI