Őrzi, sőt kismértékben még növelte is előnyét a Fidesz-KDNP az elmúlt negyedévben, miközben bal- és jobboldali ellenzéke együtt sem vonz annyi szavazót, mint a kormánypártok - közölte a Tárki szerdán az MTI-vel a legfrissebb, januári pártpreferencia-kutatásának eredményeit.
Azt írták, hogy az elmúlt három hónapban alig változott a parlamenti pártok támogatottsága. Egyedül a kormánypártok enyhe erősödése emelhető ki, így továbbra sem veszélyezteti egyetlen ellenzéki párt sem a Fidesz-KDNP vezető helyét - tették hozzá.

Az összességében második helyezett Jobbik tábora csaknem kétszerese a harmadik helyezett MSZP-ének. Az MSZP, a DK, az Együtt és a PM táborát összesítve az derül ki, hogy a baloldali és a szélsőjobb ellenzék lényegében azonos méretű szavazótáborral rendelkezik 2016 januárjában.

A teljes népességen belül a kormánypártok 28 százalékot követően 31 százalékos támogatottságot értek el, míg a többi párt esetében változatlan eredményeket találunk - írták. A Jobbik 13 százalék után 12 százalékon áll, az MSZP mindkét hónapban 7 százalékot, a DK 3 százalékot, a PM 1 százalékot, az LMP 2 százalékot ért el, az Együtt pedig az októberi 1 százalékot követően januárban 2 százalékon áll. A teljes népességen belül a bizonytalanok és nem válaszolók aránya januárra 42 százalékra csökkent az októberi 45 százalékról - fűzték hozzá.

A pártválasztók körében a Fidesz-KDNP az őszi 51 százalék után szintén kismértékben, 54 százalékra növelte szavazótáborát, míg a Jobbiké 23 százalék után 20 százalékra, az MSZP-é pedig 14 százalékról 12 százalékra csökkent. A többi párt támogatottsága lényegében változatlan: a DK 6 százalékos, a PM 1 százalékos és az LMP 4 százalékos eredménye megmaradt, az Együtt pedig az októberi 1 százalék után januárban 3 százalékon áll.

A személyes megkérdezésen alapuló adatfelvételt január 15-20. között hajtották végre egy 1001 fős országos véletlen mintán, amely reprezentálja az ország felnőtt lakosságát.

mti