A kötelező betelepítési kvóta elleni összefogás működik, az emberek értik a migránsok szétosztásának jogtalanságát - értékelt Németh Szilárd, a Fidesz frakcióvezető-helyettese vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.
A kormánypárti politikus szerint már a nemzeti konzultáció során kiderült: a magyar emberek tudják, hogy Európa szervezett megszállása zajlik és az unió bevándorláspolitikája egyértelműen felelős ezért. Az íveket visszaküldő 1,1 millió ember 90 százaléka az ország megvédése mellett foglalt állást akkor - idézte fel Németh Szilárd, aki arra is kitért, hogy a műszaki és jogi határzár érvénybe lépése óta gyakorlatilag megszűnt az illegális határátlépés.
A kötelező betelepítési kvótára utalva ugyanakkor közölte: a veszély nem múlt el, az EU és főleg baloldali politikusai ragaszkodnak a migránsok elosztásához és arra biztatják a bevándorlókat, hogy jöjjenek nyugodtan. A kvóták elleni összefogást nemzeti ügyként jellemezte és jelezte: szombat estig 1 millió 300 ezer ember írta alá az íveket.
A fideszes politikus emlékeztetett, hogy az igazságügyi miniszter 10 érvre hivatkozva benyújtotta kvóta elleni keresetét az Európai Bíróságra és az Alkotmánybíróság is vizsgálódik.
Németh Szilárd a párizsi merényletekre utalva azt is kijelentette: a terroristák "ráültetik saját politikájukat" az óriási bevándorlási hullámra, így a kvótákkal a veszélyt is szétterítenék a tagállamokban.
Bírálta azt is, hogy Szigetvári Viktor Együtt-elnök 15 ezer migráns azonnali letelepítését követeli, a DK-t vezető Gyurcsány Ferenc pedig felújított önkormányzati bérlakást adna nekik.
A magyarok önvédelmi reflexe ugyanakkor működik - jelentette ki, azt kérve, minél többen írják alá az íveket, hogy még erősebb koalíció jöjjön létre az emberek és a kormány között.
A kormánypárti politikust kérdezték Colleen Bell amerikai nagykövet szavairól is, miszerint Magyarországnak joga van megvédeni a határait, ugyanakkor a menekülteket méltóságuknak megfelelően, humánusan kell kezelni. Azt felelte: a menekültek - azaz nem az illegális bevándorlók - Magyarországon oltalomban részesülnek, ha megkapják a menekültstátuszt.
Megkérdezték arról is, hogy Belgium idén eddig 30 migráns visszatoloncolásáról döntött Magyarországra. Erre Németh Szilárd úgy reagált: ez egy hosszadalmas eljárás, az érintetteket először meg kell keresnie a hatóságoknak, s számukra ott van még a fellebbezés lehetősége is. Emellett ha szírekről van szó, akkor Magyarország álláspontja egyértelmű: ők nem itt léptek be elsőként az unió területére - szögezte le.
Forrás: MTI
0 Megjegyzések