Sokan elvárjuk testünktől, hogy kifogástalanul működjön, azonban mégsem szentelünk rá elég figyelmet, hogy életmódunkon változtassunk.
Elhanyagoljuk a megfelelő táplálkozást, a testmozgás, a dohányzás és az alkoholfogyasztás mellőzését. Leterheljük szervezetünk öngyógyító képességét és elvárjuk, hogy minden egy karikacsapásra megjavuljon.
Testünk nem fogja büntetlenül hagyni, hogy elhanyagoljuk és ennek jeleit is adja majd. Egy ilyen sokak számára elviselhetetlen tünet az erős fejfájás, vagy a migrén, amire azt hisszük nincs megoldás és soha nem fog már elmúlni, kiszűnni a kínzó fájdalom.
Ebben az esetben az első, ami eszünkbe jut a gyógyszer, a fájdalomcsillapító, ami a legrövidebb időn belül szünteti meg a hasogató fájdalmat. Ez nagy hiba, hiszen aki ismeri, egy kicsit a gyógynövényeket tudja, hogy „Isten patikájában” is fellelhetőek olyan növények, amelyek mellékhatások nélkül segítenek a fájdalom csillapításában és megszüntetésében.
Házi szerek fejfájásra
1 – A len párnahuzat különösen jót tesz egészségünknek. Hűsít, csillapítja az esetleges fejfájást, nyugodt álmot biztosít.
2 – Egy evőkanál zöld csalánmagot és egy banánt keverjünk a müzlibe. Rendkívüli módon növeli az életerőt.
Mindenki számára adott az ifjúság forrása! Reggel idejében keljünk fel, hogy a munkánkat sietség nélkül végezhessük el, hiszen „aki korán kel, aranyat lel”-így a munka frissebben és egyenletesebben halad. Napi munkánkat egész lelkünket átható belső derűvel kezdjük. Ilyen módon ki ne állná meg a helyét az életben, ki ne maradna fiatal?
Mindenki ismeri a neves szerzőt, a növények és gyógynövények megszállottját Maria Trebent, aki mindenre tud egy növényt. Az ő javaslatait is továbbítjuk most:
Galagonya:Egy púpozott teáskanál galagonyát (a gyógynövény leveleit és virágait is használjuk) csészénként leforrázunk, fél percig állni hagyjuk, leszűrjük és kortyonként, egy napra elosztva két csészével iszunk.
Galagonyaeszencia: A frissen szedett virágokat és terméseket, mindkettőt azonos mennyiségben, üvegbe töltjük és 38-40%-os gabonapálinkával leöntjük. Az üveg legalább két hétig melegben álljon. Az eszenciából naponta 4-10 cseppet vegyen be.
Svédkeserű:Teával vegyen be három teáskanál kis svédkeserűt, ami a régi kézirat szerint megszünteti a szédülést és az émelygést.
Mivel a fejfájások egészen különböző módokon jelentkeznek, jellemzőiket két csoportba osztják:
Felszíni fájdalom: jól lokalizálható, erős, nyilalló, égető, bizsergő, erősen metsző.
Mélységi fájdalom: rosszul lokalizálható, szorongató, szaggató, nyomó, feszítő; kísérő jelenségei gyakran az émelygés és a hányás.
Máig azonban még nem létezik a fejfájásoknak általánosan elfogadott besorolása. Használható az elsődleges és másodlagos fejfájás megkülönböztetése. Elsődleges fejfájásnál a fájdalom önálló panasz, míg a másodlagos fejfájásnál csupán más betegség tünete.Az elsődleges fejfájásokhoz tartoznak az érhez kapcsolható fejfájások (például migrén), az izom összehúzódása miatti és a feszültség miatti fejfájás, éppúgy, mint a fejsérülés utáni krónikus fejfájás.A másodlagos fejfájásokhoz sorolják azokat a fájdalmakat, melyek agydaganat révén lépnek fel, magas vérnyomás esetén, agyér rendellenességei esetén, agyvérzés, agyhártyagyulladás, túl alacsony vérnyomás, idegfájdalom, valamint szénmonoxid-, alkohol- és nikotinmérgezés esetén.Minden típusra érdemes elolvasni könyvében, mely növény milyen típusú fájdalomra való.
Tanulság: Ne mindig a gyógyszertárakban és az orvosságok között keressük a megoldást a fejfájásra!
Forrás: delina
0 Megjegyzések