Látványkémiai előadás, drónnal történő reklámfilmkészítés és távcsöves csillagles is várja az érdeklődőket pénteken a Kutatók éjszakája országos programsorozat Békés megyei rendezvényein.
A Szent István Egyetem Békés megyei campusai is csatlakoztak a 10. Kutatók éjszakája programjaihoz. Szarvason az érdeklődők látványkémiai kísérletekben vehetnek részt, megtanulhatják az újraélesztés fortélyait és azt, hogyan kell egy széttört kerámiát restaurálni. 

A Tessedik előadóteremben a távérzékelésről, a génmódosított élőlényekről, a hazai rizstermesztési lehetőségekről és a bioszénről hallhatnak a látogatók előadásokat, ahogyan a bronzkori Szarvas életébe is betekinthetnek régész szemmel - tájékoztatta az MTI-t Pusztay Gabriella, az egyetem főosztályvezetője.

Hozzátette: a békéscsabai kampuszon a reklámfilmforgatás új, drónnal történő irányáról, valamint a vadászati kellékekről és szertartásokról lesz gyakorlati bemutató, a matematika iránt érdeklődők pedig kalandozhatnak a háromszögszámok világában.

Ugyancsak Békéscsabán a TIT Körösök Vidéke Egyesület előadásokkal és távcsöves csillaglessel várja a regisztrált érdeklődőket pénteken 17 órától. Márki-Zay Lajos okleveles csillagász Emberről és Univerzumról ad elő, Csabai László amatőr csillagász pedig A Nap és a Hold fogyatkozása 2015-ben címmel tartja meg előadását a távcsöves csillagles előtt.

Forrás: MTI