A Magyar Iparszövetség a kis- és középvállalkozások bevonásával nemzeti szintű elemzéseket, egyeztetéseket javasol az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejövő transzatlanti kereskedelmi és beruházási partnerség (TTIP) hatásairól - mondta a Magyar Iparszövetség (OKISZ) elnöke az MTI-nek.
Vadász György hangsúlyozta, hogy a magyar kis- és középvállalkozások még mindig le vannak maradva a fejlettebb uniós tagországokban működő versenytársaikkal szemben, a 2018-ra várható transzatlanti megállapodás pedig megfelelő információk hiányában tovább növelheti a lemaradásukat.
Beszélni kellene arról, hogy a kis- és középvállalkozói szektor számára milyen felkészülést igényel a változó helyzet, hogyan alakulnak a vámszabályok és az adózás, amelyen belül az áfa kérdését kiemelten kell kezelni - fejtette ki az OKISZ elnöke.
Az Egyesült Államok és az Európai Unió között a világ legnagyobb szabadkereskedelmi övezetének létrehozásáról 2013 nyarán kezdődtek tárgyalások.
A remélt szabadkereskedelmi övezetnek 820 millió lakója lesz, mindkét fél a vámok csökkentését, a kereskedelem fellendülését, a munkahelyek számának növekedését reméli a megállapodástól.
Forrás: MTI
0 Megjegyzések