Amikor reflektálsz az életedre, néha siránkozol a meghozott döntéseiden, az irányokon, melyeket a választásaid eredményeztek vagy sem, és azon merengsz, hogy vajon mi lehetett volna? Előfordulhat, hogy már értél el sikereket az élet egy vagy több területén, mégis úgy érzed, hogy még mindig elmaradsz a többiektől. Felteheted magadnak a kérdést, hogy az életed vajon egy meghatározott terv szerint halad? De megkérdezted már valaha is magadtól, hogy ez a terv valóban a tiéd volt-e? Ha nem a tiéd volt, akkor mi késztetett arra, hogy azt az életet éld, amit élni akartál?
Megálltál, hogy elgondolkozz azon, hogy mit hiszel, és ez hogyan hat arra aki vagy, és akivé váltál? Ha szánsz rá egy percet, hogy mérlegeld azt az utat, amit eddig megtettél, meg tudod mondani, hogy összhangban volt-e azzal, amit igazán szerettél volna magad számára?
Ha nem a saját őszinte vágyaidra és törekvéseidre hallgattál, akkor mire hallgattál? Kinek a hangja volt a fejedben, mely meghozott bizonyos döntéseket, hogy milyen irányban folyjon az életed? Vajon a szüleidé, nevelőidé, családodé. a vallásodé, tekintélyes embereké, barátoké, kortársaké, a médiáé és szórakoztató személyiségeké, hirdetőké, az interneté?

A hitrendszerünk minden szempontból hatással van az életünkre, mely meghatározza számunkra, hogy mi a helyes és helytelen, jó és rossz, hogy mit teszünk a megélhetésért, hogy mi a foglalkozásunk, az elképzelésünket egy tökéletes kapcsolatról, hogy hogyan neveljük fel a gyermekeinket, hogy mit eszünk, hogyan költjük el a pénzünket, és számos egyéb módon. A hitünk alakítja az utat számunkra, akár tudatában vagyunk, akár nem, mert befolyásolják, hogyan érezzük magunkat, hogy mit tegyünk, és milyen irányba haladjunk az életben.

Függetlenül attól, hogy honnan jönnek, fontos megkérdeznünk magunktól, hogy valóban egyetértünk a már elfogadott hiedelmeinkkel, és vajon hogyan szolgálnak bennünket. Vajon ezek a hiedelmek felszabadítóak és megerősítőek, vagy korlátozóak és félelem alapúak?

A félelem tönkreteszi a személyes szabadságot. Ez egy komoly akadályt jelent, hogy összekösd azt, ami a fejedben, és ami a szívedben van. A félelem akadályoz meg abban, hogy a valódi éneddel összhangban hozd meg a döntéseket, és azok szerint cselekedj.

Korlátozó gondolatok visszhangozhatnak a fejedben minden alkalommal, amikor úgy döntesz, hogy nagyobban játszol a világban. Talán azt mondják, hogy... nem vagy elég jó, elég csinos, elég erős, elég okos, vagy nem kellene megtenned, amit a szíved súg neked, mert nem elég reális. Ez a mindenkiben élő mély vágy, hogy valami többet tegyünk, valahogy mégsem múlik el.

A vágy, hogy törekedjünk egy elhivatás felé, visszatükröz egy mély óhajt, hogy magunk hitelesek legyünk, és használjuk ezt az egyedülálló tehetséget a világban - az egyetlen ok, amiért erre a bolygóra érkeztünk. Az út során azonban megtanuljuk, hogy az önkifejezés nem mindig ad biztonságérzetet, mivel ez az út kihívásokkal jár. Ekkor történik meg az, hogy kényelmesebbé válik egy korlátozó hitrendszer elfogadása, hogy lecsillapítsuk a félelmeinket, legyen az bármi. A végén gyakran találjuk magunkat egy korlátozó dobozban, amitől lehet, hogy biztonságban érezzük magunkat, de milyen áron?

Ha azon kapod magad, hogy egyetértesz azokkal a hiedelmekkel, amelyek korlátoznak és félelmen alapulnak, akkor kérdezd meg magadtól, hogy miért? Fontos, hogy meg tudjuk határozni a hitünk forrását, hogy felismerjük, rendelkeznek-e bármiféle érvényességgel, mivel sok félelem csak lehetőség, amit az elménk generál a fejünkben, amely mögött múltbéli programozás állhat. Hajlamosak vagyunk arra összpontosítani, hogy "mi lenne", és aggódni dolgokon, melyek rosszul sülhetnek el. De kérdezd meg magadtól - Mi van, ha nem azt követed, amire elhivatott vagy ebben az életben? Mit jelentene ez a számodra?

Az elhivatottságunk irányába meglévő tétlenség sokszor eredményezhet olyan eseményeket, melyek kevésbé kívánatosak. Soha nem fogod megtudni, hogy valójában mi történne az életedben, ha nem teszel lépéseket afelé, amit szeretnél. Ha egy kihívás keresztezi az utad, átlépve azt lehetőséget kínál a növekedésre, hogy produktívan használd a kreativitásodat.

Megvan hozzá a hatalmad, hogy legyőzd azokat a gondolatokat a fejedben, amelyek visszatartanak. Elkezdhetsz tudatában lenni annak, hogy kire és mire hallgatsz, a belső párbeszédedre, vagy a külső környezetedre. Egész életedben lehetnek tudat alatt elfogadott korlátozó gondolataid és hitrendszered, de mindennek tudatában lehetsz, ha figyelmet szentelsz nekik.

Hallgasd meg, hogy mit mondasz magadnak. Gondolkodj el, hogy a belső gondolatok honnan erednek, és hogy téged szolgálnak-e. Gondolkodj magadnak - nincs szükséged senkinek az engedélyére. Rendelkezel a tisztánlátás erejével, hát használd! Fontold meg, hogy kivel töltesz időt, és hogy mire szánod ezt az időt. Helyesnek tűnik? Hogyan szolgál téged? Hogyan fog segíteni egy bizonyos személy, vagy egy konkrét cseledekedet elérni a céljaidat? Tegyél fel kérdéseket!

Lehet változtani útközben bármikor és egy új fejezetet nyitni az életedben, de először meg kell tudnod, hogy mit akarsz valójában. Ha már tisztában vagy az új iránnyal, milyen hiedelmek akadályoznak a cselekvésben?

Innentől kezdve minden nap tölts egy kis időt annak mérlegelésével, hogy mit hiszel, honnan erednek ezek a hiedelmek, és hogyan szolgálnak téged. Lehet, hogy meglepődsz azon, amit találsz.

A legközelebbi dolog a tökéletesség felé ebben a világban, hogy önmagad számára hiteles légy. Valójában ez túl van a tökéletességen, mert te egy egyedülálló teremtés vagy. Higgy önmagadban