A korábban bejelentett 100 mellé újabb 100 dolgozót vesz fel a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. - közölte a londoni székhelyű British American Tobacco vállalatcsoport magyarországi leányvállalatának vállalati és kormányzati kapcsolatok igazgatója kedden a baranyai megyeszékhelyen, sajtótájékoztatón.
Tóth Attila a pécsi hírportáloknak a napokban megjelent cikkeire utalva elmondta: 100 emberrel a társaság pécsi belvárosi gyárában elsősorban operátori és gépmesteri munkakör betöltésére szerződnek, amit a cigaretta gyártókapacitásának növelése és az ehhez kapcsolódó 2 milliárd forintos fejlesztés indokol.
Hozzátette: az újabb 100 dolgozót határozott időre, a tervek szerint 2016 májusáig alkalmazzák ugyanott, az új európai uniós dohánytermék-irányelvre átállás sikere érdekében.
Az igazgató rámutatott, hogy az új irányelvből következően 2016 májusától jelentős változások lesznek a gyártástechnológiában és a termékek külsejében. Példaként hozta fel, hogy a cigaretta és a vágott dohány csomagolásának nagyobb felületén 60 százalékban képes, kisebb felületén 50 százalékban szöveges figyelmeztetés jelenik meg.
Csizi Péter pécsi fideszes országgyűlési képviselő azt hangsúlyozta: a munkahelyteremtésben fontos, hogy ne csak az új befektetők Pécsre csábítása, hanem a már régóta munkát adó cégek megbecsülése és fejlesztéseik elősegítése is prioritás legyen.
Az eseményen kiosztott sajtóanyagban ismertetik, hogy a BAT 1992-ben vásárolta meg a Pécsi Dohánygyárat. A vállalatcsoport eddig mintegy 54 milliárd forint értékű termelőberuházást valósított meg Magyarországon, ennek köszönhetően Pécsett az egyik legjelentősebb befektetővé és munkaadóvá vált.
A BAT a régi belvárosi termelőegységének fenntartása mellett 2014. szeptember 5-én több mint 9 milliárd forintos beruházással új pécsi gyáregységet hozott létre, ahol 200 ember számára teremtett munkahelyet.
A BAT tavaly év végén mintegy 600 embert foglalkoztatott Magyarországon, ebből 450-et a két pécsi gyárában.
Tóth Attila az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. 2013-ban 117,6 milliárd forintos árbevétel mellett 12,8 milliárd forint veszteséget, 2014-ben 101 milliárd forint bevételt és 3,8 milliárd forint veszteséget könyvelhetett el.
Az igazgató a jövővel kapcsolatos tervekről szólva megjegyezte: bár a cég veszteséges volt, a tendencia biztató, a társaság a nyereséges működés irányába halad.
Forrás: MTI
0 Megjegyzések