Magukat egyszerű madzsongjátékosoknak álcázó, csúcstechnológiát alkalmazó trükkös csalók szedtek ki módszeresen több mint 120 millió jüant (4,4 milliárd forint) hat hónap alatt kínai multimilliomosokból úgy, hogy majdnem mindig nyertek.


Ügyük már bírósági szakaszba jutott, a kínai média a per során napvilágot látott információkat közölve számolt be arról, hogyan csalták tőrbe kiszemelt áldozataikat a gyanúsítottak, és hogyan, milyen technikai felszereléssel  kopasztották meg őket.

A Kína-szerte népszerű, a römivel rokonnak tartott, kínai dominónak is becézett kombinációs játékhoz, a madzsonghoz négy ember szükséges. Míg a múltban leginkább csak a császári udvarban volt honos, az új Kínában már százmilliók keverik, rakják, csapkodják az úgynevezett "köveket", amelyek ma már természetesen műanyagból készülnek. A dobókockákat is igénylő játékot a leggyakrabban tétre, főleg aprópénzre játsszák.

Mint kiderült, a feljelentéssel végződött csalássorozat helyszínéül szolgáló lakást a dél-kínai Sencsen városban bérelte ki először két évvel ezelőtt az egyik áldozat. Az ellenfelek néhány hónappal később már akcióba is lendültek és a terepet mindenféle elektromos kütyükkel, érzékelőkkel, adó-vevő berendezésekkel, érzékeny kémkamerákkal és számítógépekkel szerelték fel. Utóbbiakon fejlett madzsongelemző szoftver futott.

A játékosok segítői a szomszédos épületben rendezkedtek be, onnan figyelték az eseményeket és adtak tanácsokat az ellenfél "lapjainak" ismeretében a játék idején.

Az öt gazdag ember jó ideig nem fogott gyanút, először tavaly májusban kezdtek kételkedni partnereik kikezdhetetlen zsenialitásában, amikor már zavarta őket, hogy egyetlen kört sem sikerült megnyerniük. Egyikük 42 millió jüant (1,9 milliárd forint) vesztett, összességében pedig 120,1 millió volt már a veszteségük.

A lebukás körülményeit nem ismertették a sajtóban, de az bizonyos, hogy a négy vádlott nem vallotta magát bűnösnek, nem ismerték el, hogy játékostársaik megtévesztésével tettek szert a hatalmas summára.

A hongkongi média az esettel kapcsolatban megjegyzi, elképzelhető, hogy a trükkös megoldásokat alkalmazó csalókat a két részt is megért hongkongi filmkomédia, a Szerencsjátékosok Istene (God of Gamblers) ihlette meg.

Forrás: MTI