Bivalyfesztivált rendez a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság vasárnap a Kis-Balaton környékén található Kápolnapusztán, a bivalyrezervátumban élő őshonos fajokat természetes környezetükben mutatják be a látogatóknak.


A délelőtt tíz órától délután ötig tartó fesztiválon a jó hangulatú családi programok mellett nagy hangsúlyt kap a természetismereti, környezeti nevelés - mondta el Fejes Éva ökoturisztikai referens, a rendezvény szervezője az MTI-nek.

A fesztivál vendége lesz a Nők a Balatonért Egyesület, a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület és a Pangea Egyesület. A helyi termelők finom készítményeikkel várják a látogatókat, így például lesz friss joghurt, idényjellegű gyümölcs, termelői méz, házi birsalmasajt és különféle gyümölcsökből készült szörp. 

A gasztronómiai kínálat tájjellegű étellel is kiegészül: a látogatókat - belépőjegyük ellenében - egy-egy tányér bivalygulyással vendégelik meg. 

A gyermekek a kézműves foglalkozásokon origami játékkal foglalkozhatnak, bőrből készíthetnek ajándékokat, egy másik kézműves segítségével pedig újrahasznosított anyagokból állíthatnak elő különböző tárgyakat. A kicsik körében ugyancsak népszerű az állatsimogató, ahol a kecskéket, szamarakat vehetik közvetlen közelről "szemügyre" - ismertette a részleteket Fejes Éva. 

Hozzáfűzte: a bivalyistálló látogatható részében történeti kiállítást rendeztek be, ahol a régi, hagyományos állattartás, mezőgazdaság eszközeit mutatják be. A fogadóépületben kialakított állandó kiállításon diorámák segítségével a Kis-Balaton élővilágát ismertetik meg a látogatókkal. 

A rezervátumot kitáblázott sétaúton járhatják végig: a másfél kilométeres túraútvonalon hangulatos pihenőhelyeket és egy kilátót is kiépítettek, ahonnan megfigyelhetik a látogatók az állatokat. 

A bivalyrezervátumban az őshonos fajokat természetes környezetükben mutatják be a látogatóknak. A bivalycsordához csaknem kétszáz egyed tartozik, a kápolnapusztai rezervátumban - ugyancsak őshonos - szürkemarhacsorda is él.

Forrás: MTI