Nem mindegy, hogy mikor döntjük magunkba a kedvenc feketénket.


Több millió ember számára azzal kezdődik a reggel, hogy elcsoszog a kávéfőzőhöz, és magába dönt egy csésze, vagy bögre feketét. Ha mi is így cselekszünk, akkor tudnunk kell, hogy nagyon rosszul tesszük, ha ébredés után kávézunk.

Az ASAP Scinece kutatói ugyanis kiderítették, hogy nem mindegy, hogy hány órakor kávézunk. Szerintük a reggeli fekete nem ér semmit, mert a szervezet elve azon dolgozik, hogy felélénküljünk.

A tudósok ezt azzal magyarázták, hogy a belső biológiai óránk miatt, a szervezet a nap több időszakában kortizolt, azaz stresszhormont termel, amelynek az egyik célja az, hogy élénkebbé, éberebbé tegyen.


A kortizol termelődése reggel 8 és 9 óra között jár a csúcsán, tehát ilyenkor nem kell kávé ahhoz, hogy felélénküljünk, ráadásul a tudományos kutatás eredménye szerint ebben az időszakban a koffein nem is gyakorol olyan nagy hatást a szervezetünkre, mert ilyenkor megnő a koffein ellenálló képességünk is.

Ha tehát reggel 8 órakor szoktuk elkészíteni a kávénkat, akkor sokkal nagyobb és erősebb adagra lesz szükségünk, hogy valamilyen hatást gyakoroljon ránk, de a legegyszerűbb az, ha 8 és 9 között, déli 12 és 13 óra között, valamint 17:30 és 18:30 között egyáltalán nem iszunk kávét.

(Forrás: marmalade.hu)