A negatív gondolkodással csak tovább rontunk a kialakult helyzeten.


A legrosszabb rémálmunk válik valóra, amikor az egyik nap közli a főnökünk, hogy ki vagyunk rúgva. Ilyenkor úgy érezzük, hogy elbuktunk, semmire sem vagyunk jók, és vége a világnak.

Mivel ez egy negatív helyzet, ezért nem szabad tovább rontanunk rajta az alább reakciókkal:

Ne rohanjunk el úgy, hogy nem tettünk rendet a dokumentumok között: Nézzük át a számítógépet, hogy nem hagytunk-e benne egy magánjellegű dokumentumot!

Ne kezdjük el rögtön megtárgyalni a munkáltatóval a felmerülő kérdéseinket: Adjunk magunknak néhány órát, vagy egy napot, hogy megemésszük a történteket, mert az első sokk után jobban tudunk tárgyalni.

Ne utasítsuk el a segítséget a felmondási időben: Mindenkinek jobb lesz, ha segítünk a munkánk átadásában, ráadásul így kellemes emlékeket hagyunk a kollégákban, volt főnökünkben. Haragban egyébként sem jó ötlet elválni!

Ne terjesszük, hogy kirúgtak: Még mielőtt elmondjuk a barátainknak, vagy más ismerőseinknek a rossz hírt, előbb gondolkodjunk, hogy hogyan szeretnénk ezt tálalni! Vigyázzunk arra, hogy kinek mit, mennyit mondunk el az elbocsátás körülményeiről!

Ne hibáztassuk a főnökünket, kollégáinkat a teljesítményünk miatt: Ne becsméreljünk mást, mert könnyen előfordulhat, hogy a leendő munkaadónk utánanéz a régi helyünknek, és akkor kiderülhet, ha rosszakat mondtunk valakire. Ez negatívan állít be minket.

Ne féljünk ajánlást kérni a munkaadótól: Ebből világosan látni fogja a következő munkaadónk, hogy mit tudunk, mit csináltunk. Arra is kérhetjük a főnökünket és kollégáinkat, hogy adjanak pozitív ajánlást, jellemzést.

Ne vessük el annak a lehetőségét, hogy tisztességtelenül jártak el velünk szemben: Amennyiben nem korrekt módon mondtak fel nekünk, akkor kérjünk segítséget a jogvédő szervezettől!

Ne veszítsük el a hitünket önmagunkban: A kirúgás mindig demotiváló, ám jegyezzük meg, hogy ez a főnökünk döntése, tehát nem jelenti azt, hogy alkalmatlanok vagyunk. Fordítsunk arra időt, hogy átgondoljuk, hogy mivel szeretnénk foglalkozni, mihez van tehetségünk!

Ne szakítsuk meg a kapcsolatot: Ne égessünk fel mindent magunk mögött, hanem tartsuk meg a kapcsolatot a volt munkahelyünkkel, mert nem kizárt, hogy később felajánlanak egy másik pozíciót.

Forrás: hazipatika.com