Júniusban egymást követték a nemzetközi sakkversenyek
Június 21-29 között Tóth Botond Artúr a tengerparti Cap Aurora felnőtt nemzetközi versenyen vett részt.
A versenyen százan vettek részt,ahol nemzetközi nagymesterek ,nemzetközi mesterek ,fide mesterek ,mesterek,mesterjelöltek és 1,2,3-as kategoriájú játékosok mérték össze tudásukat.
Artúr a száz résztvevőből ötvennyolcadikként indult a ranglistán,de sikerült a huszonhetedik helyre előre jutnia az eredményei alapján a verseny végére,ami nagyon nagy előrejutás egy ilyen kemény versenyen.
A versenyt több kategóriában díjazták,Artúr a 2000 élő alattiaknál a második helyen végzett,az összegyűjtött 5,5 ponttal.
Az élő pontszáma ez alkalommal is gyarapodott 29-el.,ami kiemelkedő teljesítmény.
A tengerparti versenyről hazatérve ,még aznap június 30-án már itthon ült asztalhoz Artúr,ugyanis a IV.Septimia Sportnapok keretében sakkversenyt is szerveztek ,mégpedig első alkalommal.
Itt  húsz versenyző nevezett be a felnőtt versenybe.
Artúr itt a hétből öt pontot gyűjtött be, ami a junioroknál a második helyre volt elegendő,az összetettben pedig a harmadik lett.
Kupával ,diplomával és ajándékutalványokkal díjazták a fiatal versenyzőt.
De még mindezek előtt május 31 és június 2 között Artúr még egy nagyon rangos versenyen vett részt .
Temesváron rendezték meg a sportiskolák közti egyéni országos döntőt ,ahol Artúrnak sikerült megszerezni a dobogós III.helyezést .
Továbbra is folytatódnak a versenyek ,amikor majd Artúr ismét felállíthatja a tisztjeit és a gyalogjait a sakktáblán.