A labirintus szimbóluma 5000 éves múltra tekint vissza. Eredetileg a halotti kultusz elemét képezte, majd jelentésbővülés eredményeképpen az újjászületés jelképeként a termékenységi kultusz részévé vált. A legendabeli Thészeusz által legyőzött Minotaurus otthona, Stephen King legismertebb rémregényének élő sövénylabirintusa, valamint a Tűz Serlegének rejteket adó roxforti labirintus valószínűleg mindannyiunk figyelmét felkeltette már. Ha szívesen fedeznénk fel hasonló, misztikus-sejtelmes légkörrel bíró útvesztőket, felkereshetjük hazai növénylabirintusainkat!

Ökológiai labirintus


A fővárosi Állat-és Növénykert Pálmaháza előtt, 2500 négyzetméteres, háromszög alakú területen várja az ökológiai sövénylabirintus a látogatókat. A labirintus körülbelül 1600 db örökzöld fából áll; ide bejutva a globális éghajlatváltozással, illetve az egyéni viselkedésünk hatásaival foglalkozó információkkal és feladatokkal találkozhatunk: természetesen az jut ki hamarabb, aki helyes megoldásokat választ.

Bukszus-labirintus Tiszadobon

A tiszadobi Andrássy-kastély északi oldalát szegélyi a tiszafa koszorúba fogott bukszus labirintus, amely az egykori arisztokrácia gyönyörű kastélykertjének egyéb részeivel ellentétben csodával határos módon túlélte a világháborúk pusztításait, nem kezdte ki az idő vasfoga, és ma, több mint száz év elteltével is lenyűgöző látványt nyújt.


Zsámbéki kukorica-labirintus

Zsámbék határában találjuk azt a gyakran látogatott, klasszikus (hét kör) alakú kukoricalabirintust, mely létét nem csak az emberi kéznek, hanem a természet alkotó erejének is köszönheti. A mintegy négyhektáros kukoricalabirintus hazánk első tudományos útvesztője; az ültetvény belsejében számos érdekes információt találunk a kihelyezett ismertető táblákon. A középpont megtalálása majdnem két kilométernyi sétánkba kerül, ám a több méter magas kukoricafalak között sétálgatva ennyi gyaloglás meg sem kottyan senkinek.

Forrás: femcafe.hu