Vasárnap délután a fotós kollégámmal épp a Bupap állambiztonsági túráján nézelődtünk fagyival a kezünkben, amikor kiszúrtuk, 10 luxuslakókocsi és még legalább ugyanennyi sminkfelszerelést, jelmezeket, kábeleket és világosítóállványokat szállító kamion sorakozott fel vasárnap délelőtt Budapest belvárosában, a forgalomtól ideiglenesen elzárt Szalay utcában. Az szélvédőkön díszelgő Drakula logók láttán egyértelmű volt, hogy az NBC csatorna nálunk forgó kosztümös tévésorozata is megmutatja majd a Néprajzi Múzeum főúri palotákat is megszégyenítő lépcsősorait és termeit, akárcsak Madonna Evitája, John Cusask Hollója vagy Terry Pratchett zseniális Postamestere (amiben ráadásul maga Tywin Lannister, azaz Charles Dance is szerepelt).

Az biztos, hogy már majdnem minden főszereplő, Budapeseten van és forgat, mivel személyre szóló öltözőkocsijaik oldalán ott virított a karaktereik neve, a Bram Stoker-regény óta jól ismert Dracula gróf (Jonathan Rhys Meyers), Mina Murray (Jessica De Gouw) és Jonathan Harker (Oliver Jackson-Cohen). Az útlezáró tábla szerint hétfő éjfélig forgattak a Néprajzi Múzeumban.

Iparági pletykák szerint a Drakura tévésorozat stábja múlt héten is kibérelt pár napra néhány patinás budapesti nevezetességet. A Szépművészeti Múzeumbanban korhű ruhákba beöltöztetett női és férfi statisztákat a Gundel Étterembe vezényleték át egy lakomajelenetre, ahol valósággal halálra dolgztatták őket: egész nap görög salátát, töklevest, fagyit és kacsacombot kellett a kamerák kereszttüzében falatozniuk.

A Dracula tévésorozat sztorija röviden: kedvenc erdélyi vérszívónk amerikai üzletembernek álcázva érkezik meg a viktoriánus Londonba, hogy ott az elektromos kütyüivel világosságot gyújtson a babonás, asztaltáncoltatós sötétségben. Az utazás igazi oka azonban a jóval romantikusabb: bosszút akar állni azokon, akik évszázadokkal ezelőtt keresztbe tettek neki. Minden a tervei szerint halad, míg megszállottja nem lesz egy nőnek, aki úgy tűnik, hogy a halott felesége reinkarnációja.

forrás: comment.blog.hu