Érdekes témákról esik szó április 16-án a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Simonyi Károly Szakkollégiuma által szervezett tizedik, jubileumi konferencián. 
A mobilkártevőkről, a fúziós erőművekről, a legújabb járműipari fejlesztésekről, a manapság egyre nagyobb veszélyt jelentő botnetről és még az atomi méretekben megtervezett különleges anyagról, az úgy nevezett grafénról is megtudhatnak mindent azok az érdeklődők, akik ellátogatnak április 16-án a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Simonyi Károly Szakkollégiuma által szervezett jubileumi, tizedik konferenciára.

Magyarország egyik legnagyobb, az egyetemi hallgatók által szervezett éves tudományos rendezvényén a villamosmérnöki és informatikai szakma jeles kutatói és fejlesztői, cégei tartanak előadásokat és bemutatókat a legújabb technikai vívmányokról, míg a diákok workshop jellegű előadásokban mutatják be kutatásuk, munkájuk projektjeit, többek közt azt, hogyan lehet egyetlen távirányítóval vezérelni az összes elektronikus eszközünket, illetve miként lehet néhány karakterből nyelvet azonosítani.

Oláh Ákos, a BME Simonyi Károly Szakkollégiumának humánerőforrás-vezetője, a konferencia sajtófelelőse az MTI-nek elmondta, hogy az április 16-ára szervezett rendezvényen a számítógépes nyelvészetről, a mobildesignról, és az elektronikai módszerekről a hallgatók tartanak előadásokat, bemutatókat, míg a szakma legnagyobb fejlesztőcégei, az NI, az NNG, a Prezi és a világ harmadik legnagyobb repülőgépgyártója, az Embraer ismerteti legújabb eredményeit. Többet is megtudhatnak majd a résztvevők arról a most épülő franciaországi fúziós erőműről is, amelyben több magyar mérnökcsapat is dolgozik, szó lesz továbbá az atomi méretekben megtervezett különleges anyagról, az úgy nevezett grafénról.

Előadást tartanak a számítógépes víruskeresést forradalmasító CrySis, a Master Card Mobile fejlesztői, valamint a BOSCH, a LogMeIn és különlegességként a PuliSpace Mars-járó robot fejlesztői is. Az előadásokból a hallgatók többet is megtudhatnak a számítógépes vírusokkal támadó és egyre nagyobb károkat okozó botnetről (robot network), más nevén a "zombi számítógépek" hálózatáról.

Oláh Ákos elmondta, hogy a BME villamosmérnöki és informatikai karán működő Simonyi szakkollégium 2003-tól szervez ilyen jellegű szakmai konferenciákat, és a három teremben egyszerre zajló előadásokra több mint másfél ezren jelentkeznek. Az előadásokat élőben lehet követni az interneten is a szakkollégium honlapján.

A HR vezető elmondta, a Simonyi Károly Szakkollégium több mint 200 fős tagságával az ország egyik legnagyobb szakkollégiuma. Fő célja a tehetséggondozás, szakmai tudás és gyakorlati tapasztalat nyújtása.