Duje Juricnak, a horvát konceptuális művészet egyik vezető képviselőjének Memo-Chips című festészeti installációját mutatják be kiállításon a Magyar Képzőművészeti Egyetem aulájában hétfőtől február 7-ig.

MTI - Kőnig Frigyes, az egyetem rektora elmondta az MTI-nek, hogy a képzőművészeti kapcsolatok, az együttműködés a budapesti és a zágrábi művészeti egyetem között több évre nyúlik vissza. A kapcsolatoknak köszönhető, hogy a budapesti horvát nagykövetség őket kereste meg a Juric-kiállítás megrendezésével. Mivel vezető kortárs képzőművészről van szó, szívesen helyet adtak a tárlatnak - tette hozzá.
  
A tárlaton a művész Memo-Chips című ciklusához tartozó, 2008 és 2010 között készült képeket állítják ki. Az összefüggő, geometrikus frízt alkotó nagyméretű vásznakon Duje Juric a kép fogalmát, lehetőségeit kutatja az informatika világában, miközben a kép és környezete közötti viszonnyal, művészeten kívüli motívumokkal és festészeten kívüli eszközökkel kísérletezik - írta a művészt képviselő zágrábi galéria igazgatója, Branko Maric az installációról.
  
Juric az egyik azon kortárs művészek közül, akik a legkövetkezetesebben és a legradikálisabban képviselik a konstruktív és neoplasztikus festészetet, a geometrikus absztrakciót. A geometrikus fríz beborítja a termet, különböző dimenziókat mutat, lineáris, fénylő és csengő memóriachipekkel, bemutatva a chip esztétikáját - írta honlapján a zágrábi Művészeti Pavilon 2010-ben, amikor először bemutatták Juric munkáját.
  
A művész 1956-ban született az északnyugat-horvátországi Rupában. Zágrábban és Franciaországban tanult, mintegy 60 önálló kiállítása volt, és több mint 100 csoportos tárlaton vett részt. Több kitüntetés birtokosa. Juric ma a zágrábi képzőművészeti akadémia festő tanszékének professzora.