Újabb utalványok forgalmazását kezdi meg a Nemzeti Üdülési Szolgálat (NÜSZ) Kft. január közepétől az Erzsébet-utalvány család keretében - jelentette be Kocsmár Kornél, a NÜSZ ügyvezető igazgatója kedden Budapesten, egy szakmai fórumon. 

Az ügyvezető a Cafeteria 2013 konferencián elmondta: a már jól ismert Étkezési Erzsébet-utalvány és Gyermekvédelmi Erzsébet-utalvány mellett három újabbat vezetnek be. Ezek egyike az Iskolai Erzsébet-utalvány, amely tankönyv, taneszköz és ruházat vásárlására használható fel az utalvány elfogadására szerződött szolgáltatóknál a tanév első napját megelőző 60. naptól a kibocsátás évének utolsó napjáig.  A másik új termék a Szabadidő Erzsébet-utalvány, amely sporteseményre és kulturális szolgáltatás igénybevételére szóló belépőjegy, bérlet vásárlására, illetve könyvtári beiratkozási díj térítésére használható.

Bevezetik továbbá az Ajándék Erzsébet-utalványt, amely a szerződött szolgáltatóknál műszaki cikk, lakberendezés, könyv, ruházat, vegyi áru, szépségápolás, papír-írószer, egészségmegőrzés, szabadidős tevékenység, sportfelszerelés, játék, utazás termékkörökbe tartozó termékek és szolgáltatások vásárlására használható fel Magyarország területén. Az Erzsébet utalványok kezelési költsége továbbra is 2 százalék, s az automatikus mellett egyedi címletezésre is lehetőség van, a minimális rendelési érték pedig fejenként változatlanul 1000 forint.

Az Erzsébet-utalvány egyéves eredményeiről szólva Kocsmár Kornél kiemelte: a regisztrált munkáltatók száma meghaladta a 35 ezret, a felhasználóké a kétmilliót, az elfogadóhelyeké pedig a 30 ezret, a számlaforgalom pedig megközelíti a 90 milliárd forintot.

Fata László cafeteria szakértő elmondta, hogy az Étkezési Erzsébet-utalvány havi keretösszege 5 ezerről 8 ezer forintra nőtt, eddig az összeghatárig 14 százalékos eho mellett 35,7 százalék az adóteher, míg 8 ezer forintos érték felett 27 százalék eho mellett 51,17 százalék. Az utalvány továbbra is felhasználható melegkonyhás vendéglátóhelyeken hideg-meleg étkezésre.

Horváth Viktória, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) turizmusért felelős helyettes államtitkára a SZÉP-kártyáról szólva elmondta, hogy eddig 18 ezer munkáltató töltött fel mintegy 65 milliárd forint összegű béren kívüli juttatást mintegy 775 ezer munkavállaló számára. A magyarországi vendégéjszakák 48 százalékát a belföldi turizmus adja; akik a SZÉP-kártya mellett döntenek, azok a magyar munkahelyek mellett is döntenek - hangoztatta a helyettes államtitkár.

Az idén is folytatódik az Erzsébet-program

Budapest, 2013. január 8., kedd (MTI) - Az idén is folytatódik az Erzsébet-program, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) 2,5 milliárd forint értékű üdülési támogatásról döntött - jelentette be Navracsics Tibor kedden egy budapesti szakmai fórumon.

A 2,5 milliárd forintból 1,1 milliárd forint értékben szociális üdülési pályázatokat, 1,4 milliárd forint értékben elsősorban gyermekek számára meghirdetett táborokat, valamint kirándulásokat finanszíroznak - tette hozzá a miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter a Cafeteria 2013 konferencián.

Hangsúlyozta: az évek óta húzódó európai és világgazdasági válság közepette a mindenkori kormányzati politika egyik legfontosabb célkitűzése az, hogy szűkülő pénzügyi lehetőségek között hogyan lehet hatékonyabban felhasználni a szociális felzárkóztatásra, népjóléti intézkedésekre fordítható eszközöket úgy, hogy ne csak a hatékonyabb felhasználás valósuljon meg, hanem valóban célba is érjenek ezek az intézkedések. Az egy éve működő Erzsébet-program Európa-szerte az egyik legsikeresebb eszköz az állam szociális felelősségének érvényesítésére - mondta Navracsics Tibor.

Guller Zoltán, az Erzsébet-program végrehajtásának kormányzati összehangolásáért felelős miniszteri biztos kifejtette: az elmúlt egy évben bizonyított az Erzsébet-program, költségvetési források nélkül olyan szociális üdülési rendszert sikerült létrehozni, ami az állami ingatlanok számára is lehetőséget jelentett.

Az MNÜA az Erzsébet-program keretében 2012-ben 3 milliárd forint értékben írt ki pályázatokat szociális üdültetésre, ennek köszönhetően több mint 100 ezer ember, ebből több mint 30 ezer gyermek üdülhetett kedvezményes feltételek mellett. Keddtől az új pályázati kiírások is megjelentek az Erzsébet-program honlapján. A jelentkezéseket normatív alapon bírálják el, a minimális önerő 1000 forint, de a legmagasabb kategóriában is csak 10 000 forint - közölte a biztos.