Újabb utalványok forgalmazását kezdi meg a Nemzeti Üdülési Szolgálat (NÜSZ) Kft. január közepétől az Erzsébet-utalvány család keretében - jelentette be Kocsmár Kornél, a NÜSZ ügyvezető igazgatója kedden Budapesten, egy szakmai fórumon.

MTI - Az ügyvezető a Cafeteria 2013 konferencián elmondta: a már jól ismert Étkezési Erzsébet-utalvány és Gyermekvédelmi Erzsébet-utalvány mellett három újabbat vezetnek be. Ezek egyike az Iskolai Erzsébet-utalvány, amely tankönyv, taneszköz és ruházat vásárlására használható fel az utalvány elfogadására szerződött szolgáltatóknál a tanév első napját megelőző 60. naptól a kibocsátás évének utolsó napjáig.
 
A másik új termék a Szabadidő Erzsébet-utalvány, amely sporteseményre és kulturális szolgáltatás igénybevételére szóló belépőjegy, bérlet vásárlására, illetve könyvtári beiratkozási díj térítésére használható.
 
Bevezetik továbbá az Ajándék Erzsébet-utalványt, amely a szerződött szolgáltatóknál műszaki cikk, lakberendezés, könyv, ruházat, vegyi áru, szépségápolás, papír-írószer, egészségmegőrzés, szabadidős tevékenység, sportfelszerelés, játék, utazás termékkörökbe tartozó termékek és szolgáltatások vásárlására használható fel Magyarország területén.
 
Az Erzsébet utalványok kezelési költsége továbbra is 2 százalék, s az automatikus mellett egyedi címletezésre is lehetőség van, a minimális rendelési érték pedig fejenként változatlanul 1000 forint.
 
Az Erzsébet-utalvány egyéves eredményeiről szólva Kocsmár Kornél kiemelte: a regisztrált munkáltatók száma meghaladta a 35 ezret, a felhasználóké a kétmilliót, az elfogadóhelyeké pedig a 30 ezret, a számlaforgalom pedig megközelíti a 90 milliárd forintot.
 
Fata László cafeteria szakértő elmondta, hogy az Étkezési Erzsébet-utalvány havi keretösszege 5 ezerről 8 ezer forintra nőtt, eddig az összeghatárig 14 százalékos eho mellett 35,7 százalék az adóteher, míg 8 ezer forintos érték felett 27 százalék eho mellett 51,17 százalék. Az utalvány továbbra is felhasználható melegkonyhás vendéglátóhelyeken hideg-meleg étkezésre.
 
Horváth Viktória, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) turizmusért felelős helyettes államtitkára a SZÉP-kártyáról szólva elmondta, hogy eddig 18 ezer munkáltató töltött fel mintegy 65 milliárd forint összegű béren kívüli juttatást mintegy 775 ezer munkavállaló számára.
 
A magyarországi vendégéjszakák 48 százalékát a belföldi turizmus adja; akik a SZÉP-kártya mellett döntenek, azok a magyar munkahelyek mellett is döntenek - hangoztatta a helyettes államtitkár.