Agyagszobrok címmel nyílik kiállítása Fekete László keramikusnak 2013. január 10-én a Budapesti Galériában.

 
Fekete Lászlót 1992-ben hívta meg állandó tagnak a műfaj világszerte is elismerten vezető galériása és szakírója, Garth Clark New Yorkba. Négy önálló kiállítása lehetett 1994 és 2001 között, a város és egyben a világ egyik legfontosabb galériás negyedében, az 57-ik utcában, ezt a megtiszteltetést és elismerést a magyar művész egyedül kaphatta meg egész Kelet- és Közép-Európából. A galéria csoportos kiállításain képzőművész világsztárokkal is együtt szerepelt szobrait Picasso, Malevics, Lichtenstein, Oldenburg, Fontana, Caro, Arman, Jeanclos, F. L. Wright, Sottsass agyagból készült műveivel együtt állították ki.
Hét nagy észak-amerikai,Kanadai képzőművészeti múzeum is vásárolt tőle alkotásokat, így ott olyan közgyűjteményekben is láthatóak művei, ahol még a leghíresebb Magyarországról elszármazott alkotóktól sincsen szobor vagy festmény. Charlotte, Dallas, Houston, Los Angeles, New York, Pittsburgh, Torontó.
Az utóbbi pár évben Franciaországban, Belgiumban és Németországban kapott új lehetőségeket, kiváló képzőművészeti galériák hívták meg állandó tagnak, Párizsba, Marseillebe, Brüsszelbe, de Heidelbergben a legnevesebb német kerámia szakgaléria foglakozik agyagból és porcelánból készült szobraival.

2012 tavaszán a műfaj eddig páratlan „betörési akciója” zajlott le a houstoni MOMA-ban, amikor is Garth Clark káprázatos magángyűjteményének legjobb darabjait vásárolta meg, illetve vette át ez az óriási múzeum. Az előbb említett konkurencia dacára a magyar művész hét alkotása is helyet kapott a Kelet- és Közép-Európát képviselő 11 darab között. Ezt az eddig példa nélkül álló eseményt egy kiváló színvonalú katalógus-könyv megjelenése koronázta, amelyben a magyar művész igen megtisztelő helyet kapott az előbb már említett képzőművész világsztárok, de a „csak agyagos” sztárok mellett is. Ez a kiadvány március óta a műfaj „világ-könyve” lett, minden jelentősebb képző- és iparművészeti múzeumba, egyetemre és főiskolára, galériába stb. elkerült, a világ minden tájára és már tervezik az újabb kiadását is.
A Budapest Galériában látható kiállítás nélkülözni kénytelen azokat a fő darabokat amelyek az USA-ban maradtak, de a leges legújabb alkotásokból teljes, áttekintő képet tud adni. A múzeumi vásárlások mellett mintegy 50-60, jobbára képzőművészeti magángyűjtemény is őrzi alkotásait a világ számos pontján.

A kiállítás 2013. február 17-ig tekinthető meg.

(Forrás, fotó: budapestgaleria.hu)