Az MSZP-s Hiller István szerint csak részmegállapodás született kedden Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter és a pedagógus-sztrájkbizottság között, az iskolák államosítása pedig 120 milliárd forintot meghaladó pénzkivonással jár. 

A szocialista politikus, volt oktatási miniszter keddi sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre azt mondta: a felsőoktatáshoz hasonlóan a közoktatásban is "tűzoltómunka" folyik, a kormány egy évre szóló részmegállapodásokkal próbálja csökkenteni a saját maga által okozott feszültséget. Szerinte a közoktatási intézmények államosítása jelentős, 120 milliárd forintot meghaladó pénzkivonással jár, ami a következő tanévben mutatkozik meg teljes egészében. Az iskolák átvétele meggondolatlanul, előkészítés nélkül zajlott le, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ első megnyilatkozásai pedig csak erősítették a félelmeket - jelentette ki.

A Balog Zoltán szakminiszter és a pedagógus-sztrájkbizottság közötti megállapodást - amely a jövőbeni együttműködés kereteit rögzíti, így például azt, hogy a szakszervezetek milyen szerepet játszhatnak az iskolarendszer állami fenntartásba vételének folyamatában, ellenőrzésében, szabályozásában - az érdekvédők közül Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, Somogyi László, az Oktatási Vezetők Szakszervezetének elnöke és Tóth József, a Magyar Közoktatási és Szakképző Szakszervezet elnöke írta alá. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete viszont kilépett és önállóan új sztrájkbizottságot hozott létre.