A só évszázadokkal ezelőtt is kincset ért, akár a cserekereskedelemben, akár az otthoni szépítkezésben használták. A só a testápolásban ma is kedvelt. 

A sót a pénz megjelenése előtt fizetőeszközként is használták. Az ásványt annyira értékesnek tekintették, hogy már a római katonák is ezt kapták fizetés gyanánt, a nagy birodalmakban pedig ellenőrizték „mozgását”.
A sót évszázadokon keresztül tisztálkodási eszköz is volt, mert lágyítja a bőrt és a hajat. Az egyiptomiak és a rómaiak különböző gyógynövényeket és olajok kevertek össze a sóval, és masszásként használták, hogy megtisztítsák és felfrissítsék a bőrt. Hippokratész egy volt az elsők közül, aki a só fürdővízben való használatát támogatta, hogy gyógyítsák és nyugtassák a testet.

Az idők folyamán sóutakat is kialakítottak: e történelmi utak lényege, hogy ezeken át szállították a sót olyan vidékekre, ahol az nem volt bányászható. Franciaországban például 1790-ben szüntették meg az 1286-ben bevezetett, és nagyon népszerűtlen sóadót.



Napjainkban a só még mindig kedvelt szépségápolási kellék, rengeteg termékben megtalálható. A sófürdők, különböző wellness-kezeléseknél népszerűek. A fürdővízbe tett só, nyugtatja a fáradt izmokat, segíti a keringést, és elvonja a méreganyagokat a szervezetből.  A durva só, olajokkal és egyéb aromás összetevőkkel keverve, majd a nedves bőrbe masszírozva segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, és egyéb szennyeződéseket, így varázsolva ragyogóan tisztára a bőrt.
Fehértől a feketéig
Só vásárlásakor számos fajta közül választhatunk, a hétköznapi konyhasótól egészen a Föld különböző pontjairól származó egzotikus tengeri sókig. Színekben is van választék bőven, a fehértől egészen a rózsaszínig, sőt még a feketéig is. Különböző méretekben és formákban is megtalálhatóak, az apró finom szemektől egészen a nagy „sziklákig”.
Attól függően, milyen célra használjuk, megtalálhatjuk a megfelelő méretűt. Az apró szemcséjűek könnyen elkeverednek az ételekben vagy a fürdővízben, míg a nagyobb durvább szemcséjűeknek jobb a tisztító hatásuk, és használhatóak kemény bőrre, mint például a könyök vagy a sarok.
Házilag elkészíthető só-kozmetikumok
Színes fürdősó: keverjünk össze egyenlő részben keserűsót és kősót és egy természetes alapanyagú  élelmiszer-színezéket.



Száraz sampon: sampon és víz híján a só száraz samponként is funkcionál. Masszírozzuk be a fejbőrbe és a fésüljük ki. Durva sót használjunk, mert a finom sót nehéz lesz kifésülni a hajból.
Lábáztató-oldat: szagtalanító és puhít. Adjunk egy csésze tengeri vagy kősót egy lavór vízhez, majd 15-20 percig áztassuk benne a lábunkat. Ezt követően habkővel radírozzuk le lábunkról a bőrkeményedéseket.
Pattanás kezelése: áztassunk pamut labdát a meleg sós vizes oldatban, majd helyezzük azt a pattanásra jó három percig, hogy feloldja és fertőtlenítse a gyulladt területet. Hatékonyabb, ha egy kis mézet is teszünk a gyulladt területre és 10-15 percig rajtahagyjuk. Ezután meleg vízzel öblítsük le.