Kiállítással ünnepel a hatvanéves Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, valamint a Bajor Gizi Színészmúzeum. 

Hatvan éve nyitotta meg kapuit az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (OSZMI), valamint a Bajor Gizi Színészmúzeum, ebből az alkalomból kiállítás nyílt pénteken Budapesten. A tárlat megnyitóján L. Simon László kultúráért felelős államtitkár kiemelte: a 60. születésnapját ünneplő intézménynek olyan összetett, sokirányú szakmai munkája van, amely méltán emeli az állami közgyűjtemények legjobbjai közé. – Az intézmény önállóságát, szakmai munkáját a jövőben is meg akarjuk őrizni és támogatni akarjuk – mondta az államtitkár, hangsúlyozva: ennek az intézménynek az önállósága stratégiai kérdés.
 
A jubiláló intézményt Ács Piroska, az OSZMI igazgatója, Molnár Piroska, a Nemzet Színésze és P. Müller Péter, az MTA Színház- és Filmtudományi Állandó Bizottságának elnöke, az OSZMI volt igazgatója is köszöntötte. P. Müller Péter felidézte: a színészmúzeum Bajor Gizi halálának évfordulóján, 1952. február 12-én nyitotta meg kapuit, a színházi intézet november 2-án létesült. A születésnapi tárlatról szólva elmondta: az első teremben a színházi intézet kicsinyített változata látható, az, hogy milyen gyűjtési munka folyik, amikor egy színházi előadásból az utókornak megpróbálnak valamit megőrizni. A másik két teremben Madách Imre Az ember tragédiájának, G. B. Shaw Szent Johannájának és Kacsóh Pongrác János vitézének magyarországi, színháztörténeti jelentőségű előadásait mutatják be.

A kiállítás megnyitóján a múzeum vendégkönyvéből, a látogatók beírásaiból Bánfalvi Eszter és Almási Sándor olvasott fel összeállítást, majd az évforduló alkalmából a gyűjteménynek ajándékozott jelmezeket, tárgyakat mutatta be Őze Áron, a Magyar Színház igazgatója. A teátrumtól került a gyűjteménybe például Tolnay Klári, Sinkovits Imre, Kállai Ferenc és Szakácsi Sándor egykori jelmeze is. A 60. születésnaphoz a pozsonyi színházi intézet igazgatója is gratulált az ünnepségen. A jubileumi tárlat március 31-ig tekinthető meg.