Folytatódtak a tüntetések az amerikai nagykövetségek ellen "Elővigyázatossági okokra" hivatkozva két rombolót vezényelt a líbiai partok közelébe az USA haditengerészete, miután az amerikai nagykövet és három munkatársa életét vesztette Bengáziban az amerikai konzulátus elleni támadásban. Az akciót az al-Kaidához közeli csoport hajthatta végre. Líbia és Egyiptom után Tunéziában és Jemenben is tüntettek az Egyesült Államokban készült iszlámellenes film miatt. 

Az Egyesült Államok kairói nagykövetsége előtt kirobbant zavargásokban hat rendőr és tucatnyi tüntető sebesült meg csütörtökre virradóra. A tiltakozó megmozdulások az előző napon kezdődtek az Egyesült Államokban készült Innocence of Muslims című film miatt, amely állítólag Mohamed prófétát gyalázza. A legtragikusabb esemény színhelye a líbiai Bengázi volt, ahol iszlám szélsőségesek megrohanták az amerikai konzulátust. A támadásban meghalt az amerikai nagykövet, a konzulátus három munkatársa és több líbiai őr. 

A két amerikai rombolót "csak elővigyázatossági okokból" küldik a közel-keleti ország partjainak közelébe - jelentette ki helyi idő szerdán egy névtelenül nyilatkozó, vezető beosztású amerikai hivatalos személy. A Laboon és a McFaul hadihajó Tomahawk típusú "szárnyas rakétákkal" (manőverező repülőgépekkel) is fel van szerelve és a CNN értesülése szerint a támadást elkövető dzsihádisták rejtekhelyének felderítéséhez drónokat is bevetnek majd. Líbiába egyúttal 50 tengerészgyalogos érkezett az ott dolgozó amerikaiak védelmére. 

Az amerikai külügyminisztérium tájékoztatása szerint a Bengáziban működő konzulátus dolgozóit chartergépekkel Tripoliba szállították át, ahonnan Németországba vezet tovább az útjuk. Köztük vannak a kelet-líbiai városban végrehajtott támadás amerikai sebesültjei, akiknek száma egyes hivatalos források szerint három, mások szerint négy-öt lehet. Megerősítik az amerikai külképviseletek védelmét A Tripoliban működő amerikai nagykövetség létszámát a minimálisra csökkentették. 

Barack Obama elnök szerdán elrendelte az összes amerikai külképviselet védelmének megerősítését. A külügyminisztérium figyelmeztette az amerikai állampolgárokat, hogy ne utazzanak Líbiába, mert nem zárhatók ki további támadások. Az amerikai kormány vizsgálatot indított annak kiderítésére, hogy egy iszlámellenes film miatt a bengázi amerikai konzulátus elleni spontán támadás valójában nem egy 2001. szeptember 11-i terrortámadások évfordulójára időzített terrortámadás volt-e. 

Amerikai terror-elhárítási szakértők szerint a támadás túlságosan jól koordinált és szakszerű volt ahhoz, hogy spontán reakció eredménye legyen. Washingtoni források szerint a rajtaütésben öt amerikai polgári személy is megsebesült. A CNN úgy értesült, hogy a nagykövet meggyilkolásának fő gyanúsítottja egy al-Kaidához közel álló csoport, az úgynevezett Omar Abdul Rahman Brigádok, amely korábban pokolgépet robbantott bengázi amerikai konzulátus mellett. A szervezet neve először májusban bukkant fel a Nemzetközi Vöröskereszt bengázi irodája ellen elkövetett rajtaütés után.