Az összesen mintegy 1,2 milliárd forintos beruházás a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programban a „Műszaki-természettudományi tudásbázis infrastruktúrájának fejlesztése a Kecskeméti Főiskolán” című projekt keretében valósult meg.
A Kecskeméti Főiskola két kollégiumépülete mellett alig egy év alatt egy modern, impozáns épület született egy korábbi laktanya felújításával és bővítésével. A 3500 m2 alapterületű, ötszintes Tudósház változatos tereivel – a multifunkcionális közösségi terek, a szekciótermek, a tárgyalók, a kutatószobák – a tudományos kutatás, az eredmények bemutatása és a népszerű ismeretterjesztés minden formájának helyet tud biztosítani.
Dr. Danyi József rektor köszöntőjében arról beszélt, hogy az épület egy olyan, 2,57 milliárd forint értékű komplex fejlesztési program részeként valósulhatott meg, amilyenre még nem volt példa a Kecskeméti Főiskolán. A 2009 áprilisától 2011. november végéig tartó projekt igazi sikertörténet, amely hosszú távra megalapozza a főiskola jövőjét – hangsúlyozta a rektor.
Dr. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter kiemelte: „…a közismerten nehéz gazdasági helyzetben nagy jelentőséggel bír, hogy uniós források felhasználásával létrejöhetett egy ilyen fontos intézmény”. A miniszter reményét fejezte ki, hogy a városban és a régióban megvalósuló országos, sőt európai jelentőségű beruházások sikerét segíti a főiskola és a Tudósház is. Dr. Réthelyi Miklós úgy véli, a főiskoláknak helyük van a felsőoktatásban, és amit a Kecskeméti Főiskolán látott és tapasztalt csak megerősítette ebben.
Földesi Gabriella projektmenedzser elmondta, hogy a főiskola kiemelkedő pályázati tevékenységet folytat, jelenleg 13 uniós projekt van folyamatban közel 6 milliárd forint értékben.
Ezt követően az épületet jelképesen átadta dr. Zombor Gábor polgármesternek, hiszen – ahogyan a projektmenedzser fogalmazott –: „…a Tudósház a város és a térség innovációs központja is lesz, a gazdaságélénkítés jegyében találkozóhely a tudomány, az oktatás és a gazdaság szereplői között”.
Ünnepi köszöntőjében dr. Zombor Gábor polgármester kiemelte, a város életében meghatározó a főiskola, és reményét fejezte ki, hogy a főiskola és a város összefogásával a homokbányai városrész fejlesztése, felzárkóztatása is új lendületet kaphat. A polgármestert követően Szabó Antal, a Tudósház megbízott igazgatója emlékezett meg az átépítés hónapjairól, és vette át a vendégkönyvet, melyben később a díszvendégek örökítették meg gondolataikat.
Ezt követően, került sor az átadást jelképező nemzeti színű szalag átvágására, melyet dr. Réthelyi Miklós miniszter, dr. Zombor Gábor polgármester, dr. Danyi József rektor és Földesi Gabriella projektmenedzser vágott át - azt jelképezendő, hogy a ház mindenkié lesz három korosztály, illetve a három kar képviseletében prof. dr. Cserni Imre professor emeritus, Molnár Viola műszaki menedzser szakos hallgató és Gál Zsombor, a gyakorló iskola 2. osztályos tanulója társaságában.
Szöveg: Kállai Erzsébet - Fotók: Komlós József JR
0 Megjegyzések