"A több mint egymilliós, politikailag függetlenül szavazó amerikai magyar közösség" tagjaként petícióban fejezte ki aggodalmát Barack Obama elnöknek több mint száz amerikai magyar azzal a levéllel kapcsolatban, amelyet Hillary Clinton külügyminiszter intézett Orbán Viktor miniszterelnökhöz.

A beadványt megfogalmazó Lipták Béla professzor, az interneten több mint 1200 bejelentkezett követővel rendelkező Hungarian Lobby (Magyar Érdekszövetség) csoport vezetője az MTI-t úgy tájékoztatta, hogy a petíciót kedden reggel a Federal Express-szel fogja feladni a Fehér Házba.

Az alábbiakban közreadjuk az Amerikai Egyesült Államokban működő Hungarian Lobbi (Magyar Érdekszövetség) petícióját, amelyet Barack Obama amerikai elnökhöz juttattak el:

Magyar-amerikai petíció Barack Obama elnöknek

A több mint egy milliós magyar-amerikai közösség tagjai vagyunk, politikailag független szavazók, akik aggódunk Hillary Clinton külügyminiszter Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek küldött levele miatt. Aggódunk, mert a levél az ellenzék támogatásával beavatkozik Magyarország belpolitikájába. Tisztában vagyunk vele, hogy a külügyminiszter leveleit munkatársai készítik, akik közül néhányan valószínűleg a magyar ellenzék támogatói, de mivel aláírása szerepel a dokumentumon, a média a hivatalos amerikai álláspontként tekint rá.

Az IMF és az EU neokolonialista nyomást gyakorol Magyarországra, és Görögországtól eltérően nemcsak gazdasága rendezésének szükségessége miatt oktatja ki, hanem kultúrharcot is folytat ellene. Az EU és a nyugati média szemében Magyarország bűne” nemcsak (annak) alkalmatlan gazdasági stratégiája, hanem az is, hogy olyan kulturális és politikai értékeket támogat, amelyek szembe mennek azzal, amit Brüsszel politikailag korrektnek ítél.

Mint ismeretes, a jelenlegi magyar kormány földcsuszamlásszerű győzelemmel került hivatalba, és a gazdaság állapota ellenére még mindig élvezi a szavazók abszolút többségének támogatását. Ez január 21-én is bebizonyosodott, amikor jóval több mint 100 ezer kormánypárti állampolgár tüntetett és fejezte ki nemtetszését a magyar ügyekbe való külföldi beavatkozással kapcsolatban. Ők úgy érzik, hogy kormány által végrehajtott módosítások az intézményi infrastruktúrában, illetve a tisztségviselők kinevezésében a saját döntésük volt, amely azért vált szükségessé, mert az előző kabinet korrupt és hozzá nem értő volt, és az 1989 előtti politikai elitet szolgálta ki.

Bár a Clinton asszony leveléből áradó éles bírálat egyes részei némileg érvényesek, nem erről van szó! A lényeg, hogy a levelet meg sem kellett volna írni! Mivel:
A magyaroknak joga van eldönteni, hogyan akarják felépíteni intézményeiket (Nagy-Britanniában például egyáltalán nincs legfelsőbb bíróság, vagy a vallást tekintve Dánia, Finnország, Görögország, Írország, Norvégia és az Egyesült Királyság ugyanúgy hangsúlyozza keresztény örökségét).

Azért is tiltakozunk, mert a levélben fellelhető információk a magyar ellenzék támogatóitól származtak, és a szabadon megválasztott kormány megdöntését célozták.

Mivel Kína, Oroszország vagy Szaúd-Arábia lehet, hogy megérdemel egy ilyen levelet, de Magyarország nem.

Mivel Clinton asszony levele világszintű médiahadjáratot váltott ki Magyarország ellen. Ez a médiahadjárat sértette Magyarország nevét, jó hírét, és közvetve kifogási lehetőséget teremtett az IMF-nek és az EKB-nek, hogy ellenálljon a kölcsöngaranciák kibocsátásának Magyarország számára. Azért használjuk a kifogás szót, mert úgy gondoljuk, hogy a példa nélkül álló nyomás valódi oka az, hogy Magyarország bevezette a bankadót és korlátozta a banki tisztségviselők fizetését.

Elnök úr, ebben az egész hadjáratban ez a legfőbb aggodalmunk. Nem nyugtalankodunk az EU bírósági eljárása miatt! Azokat a jogi ügyeket rutinszerűen fogják megoldani: mintegy 2 ezer hasonló eset van folyamatban az EU előtt, és tavaly csak Magyarország esetében 14, míg Spanyolország esetében 60 ügyben született döntés. Tehát az új eseteket is gyorsan meg lehet oldani.

Arra kérjük Önt, Elnök úr, segítsen nekünk, hogy mi, magyar-amerikaiak büszkék lehessünk az örökségünkre; próbálja megvédeni Magyarországot a globalizált pénzvilág fojtogató kizsákmányolásától; szólaljon fel elnyomott kisebbségeink – Európa egyik legnagyobbja - kollektív emberi jogaiért; és mikor megkapja kongresszusi küldöttségünk jelentését, amely februárban Magyarországra látogat, kérjük, fordítson a jelenlegi félrevezetett magyarellenes politikán, és állítsa helyre történelmi barátságunkat azzal a nemzettel, amely 1956-ban lakosságának 2 százalékát veszítette el a brutális Szovjet Birodalmon halálos sebet ütő harcban, abban a harcban, amelyben a szabadság és függetlenség amerikai eszméiért küzdöttek.

Tisztelt Elnök úr, előre is köszönjük Magyarországnak nyújtott segítségét, amelyet mi, a politikailag független magyar-amerikaiak azzal viszonozhatunk, hogy Önre szavazunk novemberben.
Üdvözlettel,
Lipták Béla