Február 1-jén az Örkény István Könyvesboltban tartják Börcsök Mária Kettészakadt Magyarország című könyvének bemutatóját.
A Kossuth Kiadónál megjelent és minden bizonnyal vitákat is kavaró kötet nem történelmi tanulmány, hanem esszé, tényeken alapuló véleményfüzér. A szerző az államalapítástól az 1848/49-es forradalom és szabadságharcig elemzi a magyar történelem meghatározó személyiségeinek tetteit, egészen más szemszögből, mint ahogyan azt a történelemkönyvekből eddig megismerhettük.
Börcsök Mária író, költő, publicista az ELTE magyar szakán diplomázott. Évtizedeken át tanított az Óvónőképzőben, majd a Belvárosi Esti Gimnáziumban, amelynek igazgatója lett egészen annak megszüntetéséig. A Kettészakadt Magyarország az ötödik könyve. Korábban verseskötetei jelentek meg a C.E.T. Belvárosi Kiadónál és rendszeresen publikált a C.E.T társadalmi, tudományos folyóiratban, amelynek Mezei András volt a főszerkesztője. Könyvét 2011 novemberében, a szerző születésnapjára hajdani kiadója 80 példányban nyomtatta ki és a könyvesboltokba nem került ki.
0 Megjegyzések