Világba kiáltó kontraszttal szembesít A mi meséink – alkotások a nyomor széléről című kiállítás, amely először látható Debrecenben, az Élettudományi Centrumban. Január 20-án, a megnyitó után beszélgetésre invitál minden érdeklődőt az Esélyek Háza.
Felvidítanak, örömmel, optimizmussal töltenek el élénk színvilágukkal, életigenlésükkel, s az erős komponáltsággal – így számolnak be azok, akik látták A mi meséink – alkotások a nyomor széléről című kiállítás 33 festményét. E műveket Komádi, Körösszakál, Mezősas és Told mélyszegénységben élő, élelmet, ruhát, alapvető életkörülményeket nélkülöző cigány gyermekei festették a berettyóújfalui Igazgyöngy Alapítvány 2010-es – a tárlatnak is címet adó – programjában.
Debrecenben először látható a kiállítást január 20-án 10 órakor a Debreceni Egyetem Élettudományi Központjában Aba-Horváth István, a Hajdú Bihar Megyei Önkormányzat kisebbségi és etnikai tanácsnoka nyitja meg. Beszélgetéssel folytatódik a rendezvény az Egyetemi Templom kávézójában. A tárlatról, az alkotókról, a cigányságról és a szegénységről konzultálhatnak az érdeklődők L. Ritók Nórával, az Igazgyöngy Alapítvány igazgatójával, Illésné Áncsán Arankával, a Tiszadobi Gyermekotthon igazgatójával – akit a hozzá közel állók Anyácskának szólítanak –, s Erdei Sándorral, a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatójával.
A megnyitó előtti naptól – január 19-től – megtekinthetőek a képek az élettudományok épületében, s 28-án láthatóak utoljára.